close
چت روم
پایان دنیا 2012

مجله اینترنتی دی ال

به نام خداآیا 2012 پایان جهان خواهد بود؟ روزی که درآن به دلیل وقوع یکی از حوادث طبیعی مانند برخورد یک سیارک به زمین همه انسان ها در سرار جهان خواهند مرد و حیات بر روی زمین از بین خواهدرفت؟ بدون شک نخستین جوابی که به ذهن بسیاری از ما خطور خواهد کرد "خیر" خواهد بود. پایان دنیا در این سال غیرممکن است.اما از کجا اینقدر مطمئنیم؟ چطور می دانیم که این اتفاق هرگزنخواهد افتاد؟ ما با اطمینان از اینکه همیشه کسانی هستند که بیشاز ما به برسی چنین مسائلی می پردازند و اگر روزی قرار بر این باشد که چنین اتفاقی بی…

banner
قهرمان این فصل لیگ برتر

جستجوگر پیشرفتهبه نام خدا
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
آیا 2012 پایان جهان خواهد بود؟ روزی که درآن به دلیل وقوع یکی از حوادث طبیعی مانند برخورد یک سیارک به زمین همه انسان ها در سرار جهان خواهند مرد و حیات بر روی زمین از بین خواهدرفت؟ بدون شک نخستین جوابی که به ذهن بسیاری از ما خطور خواهد کرد "خیر" خواهد بود. پایان دنیا در این سال غیرممکن است.اما از کجا اینقدر مطمئنیم؟ چطور می دانیم که این اتفاق هرگزنخواهد افتاد؟ ما با اطمینان از اینکه همیشه کسانی هستند که بیشاز ما به برسی چنین مسائلی می پردازند و اگر روزی قرار بر این باشد که چنین اتفاقی بی افتد حتماً جلوی آن راخواهند گرفت به سادگی از آن گذشته و چنین مسائلی را غیرممکن اعلام میکنیم. اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، به بسیاری از دلایل جوامع و دولت ها از بیان آن خودداری خواهند کرد!؟ آیا میدانید که چنین پروسه ای در طول حیات سیارات کاملاً طبیعی بوده و بارها اتفاق افتادهمی افتد؟ تاکنون توجه کرده اید که از مهمترین دلایل انقراض دایناسورها یکی از همین حوادث طبیعی بوده است؟ شاید یکی از مشکلات اساسی بسیاری از انسانها همین موضوع باشد! البته نه سال 2012. بلکه برخورد سطحی وبی توجهی به بسیاری از اتفاقاتی که روزانه در پیرامون آنها در حال وقوع است. عده زیادی بر پایان دنیا در سال 2012 اعتقاد دارند . بد نیست تا پیش از هرگونه پاسخی مبنی بر قبول یا رد این نظریه نتایج تحقیقات ناسا که در زیر ارائه شده را نیز در ارتباط با این سال بدانید. قضاوت اینکه آیا 2012 یا 2020 پایان دنیا است یا خیر با شما !
آیا Y2K را به خاطر می آورید؟ به خاطر برنامه ریزی موثر و تحلیل هایدقیق و موفقیت آمیز ، اینسال بدون ناله و شیونزیادی آمد و رفت. گذشته از اثرات ویژه و احساس برانگیز 21 دسامبر 2012، آن روز پایان دنیا نخواهد بود. 2012 نیز همانند Y2K مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است . برخلاف برخی از عقاید عمومی موجود، پشت پرده پایان دنیا به سرعت آشکار شد. دانشمندان ناسا به سوالات مختلفی که درباره 2012 پرسیده شده پاسخ گفته اند کهدر ذیل آورده شده است.
سوال: آیا در 2012 تهدیدی برای زمین وجود دارد یا خیر؟ بسیاری از وب سایت ها می گویند که دنیا در دسامبر 2012 پایان خواهد یافت.
جواب: در 2012 هیچ اتفاق بدی برای زمین رخ نخواهد داد. سیاره مان برای بیش از 4 میلیارد سال به خوبی به حیات خود ادامه خواهد داد. دانشمندان مشهوری در سراسر دنیا تایید کرده اند که در 2012 هیچ تهدیدی برای زمین وجود نخواهد داشت.
سوال: منشاء این پیش بینی که جهان در 2012 پایان خواهد یافت از کجاست؟
جواب: داستان از اینجا شروع شد که نیبرو ( Nibiru ) به سمت زمین در حرکت است. نیبیرو یک سیاره فرضی است که توسط سامریانز عنوان شد. این حادثه اساساً برای ماه می2003 پیش بینی شده بود اما وقتی در آن تاریخهیچ اتفاقی نیفتاد، روز رستاخیز به دسامبر 2012 تغییر یافت. این دو افسانه با پایان دوره ها در تقویم باستانی مایا ( Maya ) مصادف با انقلاب زمستانی ( winter solstice) 2012 همزمان شده. از این رو روز رستاخیز را مصادف با 21 دسامبر 2012 دانستند.
سوال: آیا تقویم مایا در 21 دسامبر 2012 پایان می یابد؟
جواب: درست مثل تقویمی که به دیوار آشپزخانه تان آویزان کرده اید و در آن هیچ روزی بعد از 31 دسامبر مشخص نشده، در تقویم مایان نیز هیچ موردی برای روز 21 دسامبر 2012 تعیین نشده.
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
در این تاریخ دوره طولانی مدت مایان پایان می یابد. اما پس از آن _ درست مثل تقویم شما که دوباره درتاریخ 1 ژانویه شروع می شود_ در تقویم مایا نیز دوره طولانی مدت بعدی شروع می شود.
سوال: آیا پدیده ای مثل یک برخورد عظیم اتفاق خواهد افتاد؟
جواب: در دهه بعدی هیچ برخورری اتفاق نخواهد افتاد، زمین در 2012 با هیچ جرم آسمانی برخورد نخواهدکرد، حتی اگر برخوردی هم وجود داشته باشد اثرات آن بر روی زمین بسیار ناچیز خواهد بود. زمین و خورشید در ماه دسامبر تقریباً در مرکز کهکشان راه شیری قرار میگیرند و این پدیده ای است که به طور سالانه اتفاق می افتد.
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
صحنه ای از motion picture 2012. CourtesyColumbia Pictures
دان یومانس ( Don Yeomans ) دانشمند محقق ارشد ناسا می گوید: "ظاهراً علاقه و توجه زیادی نسبت به اجرام آسمانی، موقعیت و مسیر حرکت آنها در پایان سال 2012 وجود دارد. من عاشق یک کتاب خوب یا یک فیلم مثل the next guy هستم، اما اجرام پرنده در فضای خیالی، تلوزیون و فیلم ها پایه علمی ندارند. حتی اخبار جعلی از ناسا نیز در آنهادیده می شود..."
سوال: آیا یک سیاره یا کوتوله قهوه ای ( brown dwarf ) بنام نیبیرو ( Nibiru ) یا سیاره ایکس ( Planet X )یا اریس ( Eris ) وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین و تهدید آن باشد؟
جواب: نیبیرو و داستان های دیگر درباره سیارات متمرد یک برنامه و شوخی اینترنتی بیش نیست و پایه و اساس واقعی ندارد. اگر نیبیرو و سیاره ایکس واقعی بود و قرار بود تا 2012 با زمین برخورد داشته باشد، اخترشناسان حداقل طی دهه گذشته باید آن را شناسایی می کردند و الان نیز با چشم غیر مسلح قابل رویت بود. بدیهی است که چنین چیزی وجود ندارد. اریس واقعیت دارد اما آن یک سیاره کوچک مثل پلوتو ( Pluto ) است که در حاشیه خارجی منظومه شمسی باقی خواهد ماند. کمترین فاصله ای که تا زمین باید طی کند 4 میلیارد مایل است.
سوال: تئوری تغییر قطبیت ( polar shift ) چیست؟ آیا حقیقت دارد که پوسته زمین به دور هسته چرخش 180 درجه دارد که به طور روزانه انجام می گیرد؟
جواب: واژگونی در چرخش زمین امری محالو غیرممکن است. حرکات آهسته قاره وجود دارد (مثلاً قاره قطب جنوب در صدها میلیون سال قبل در نزدیک استوا قرار داشته) اما اظهار واژگونی قطب ها یک موضوع بی ربط است. هرچند بسیاری از سایت ها برای افراد ساده حرف هایی دارند. آنها اظهار می کنند ارتباطی بین چرخش و قطبیت مغناطیسی زمین وحود دارد که به طورت غیر منظم تغییر می کند. یک واژگونی مغناطیسی نیز وجود دارد که به طور متوسط هر 400000 سال یکبار بروز می کند. تا جایی که ما می دانیم یک چنین واژگونی مغناطیسی ای هیچ خطری برای حیاتروی زمین در بر ندارد. به هر حال وقوع یک واژگونی مغناطیسی تا چند هزاره بعدی غیر محتمل است.
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
زمین به صورت یک مرمر آبی رنگ (Blue Marble)
کلکسیون تصاویر Next Generation رنگ سطح کره زمین را با شفافیت زیاد نشان می دهد. این تصویر آمریکای جنوبی را در سپتامبر 2004 نشان می دهد.
سوال: آیا زمین در سال 2012 در خطر برخورد با یک شهاب سنگ قرار دارد؟
جواب: زمین همیشه در معرض خطر برخورد دنباله دارها و آستروئیدها ( asteroids ) بوده است هر چند که برخوردهای بزرگ بسیار نادر هستند.آخرین برخورد بزرگ مربوط به 65 میلیون سال قبل بود که منجربه انقراض دایناسورها گردید. امروز اخترشناسان ناسا در حال انجام یک بررسی و کاووش به نام «گارد فضایی» ( Spaceguard Survey ) هستند تا هر آستروئید نزدیک به زمین را خیلی قبل تر از برخوردش با زمین شناسایی کنند. در حال حاضر هیچ آستروئید تهدید کننده ای - مثل آستروئیدی که دایناسورها را کشت – را شناسایی نکرده اند. تمام کارهای انجام گرفته به صورت علنی همراه با اکتشافات به دست آمده به طور روزانه در وب سایت NEO Program Office website ناسا قرار می گیرد. بنابراین شما میتوانید خودتان ببینید که هیچ برخوردی در 2012برای زمین پیش بنی نشده است.
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
سوال: نظر دانشمندان ناسا درباره نامعلوم بودن روز رستاخیز چیست؟
جواب: برای اظهار نظر درباره هرگونه تغییر دراماتیک و یا ناخوشایند در 2012، علم در کجا قرار گرفته؟شواهد و مدارک آن چیست؟ هیچ چیزی وجود ندارد. در تمام ادعاهای تخیلی بیان شده در کتاب ها، فیلم ها، مدارک و یا در اینترنت ما نمی توانیم حقیقت وجودی این روز راتغییر دهیم. هیچ مدرک قابل اعتمادی برای هرگونه ادعایی مبنی بر وقوع حادثه غیر عادی در دسامبر 2012 وجود ندارد.

:: امتیاز: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 11

:: بازدید : 839

:: مطالب مرتبط: یادداشت برداری علمی (درخت حافظه) , معمای تخم مرغ های زن روستایی , معماى زندانی و راه آزادی آن , اولین آدم فضایی , خطرات VPN و فیلترشكن ,
نویسنده
نویسنده : حسين
تاریخ : [دوشنبه 26 تير 1391 ] [ ]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط batman در تاریخ 1391/4/26 و 13:59 دقیقه ارسال شده است

من كه میگم باید تا 21 دسامبر صبر كنیم

این نظر توسط سحر در تاریخ 1391/4/26 و 13:56 دقیقه ارسال شده است

مثل همیشه عالی بود

این نظر توسط مریم در تاریخ 1391/4/24 و 17:39 دقیقه ارسال شده است

سلام خیلی خوشم اومد عالی بود. ممنون که این اطلاعات رو واسه بقیه میذارید.

این نظر توسط امیر آقا در تاریخ 1391/3/18 و 13:39 دقیقه ارسال شده است

وایشکلک خیلی قشنگ بود دمت گرم

این نظر توسط آروین گلشنی در تاریخ 1390/12/28 و 20:04 دقیقه ارسال شده است

سلام از وبت خیلی خوشم اومد منم یکی مثل همین داشتم ولی خیلی بازدیدت کمه اگه دوست داشتی بیا تو وبلاگ من یه عالمه بازدید کننده رایگان بهت میدم
rozrank.rozblog.com


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
یادداشت برداری علمی (درخت حافظه) تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
معمای تخم مرغ های زن روستایی تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
معماى زندانی و راه آزادی آن تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
اولین آدم فضایی تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
خطرات VPN و فیلترشكن تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
گالری عكس سه بعدی تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
5 روش برای اینکه وقت‌هایی که می‌خواهید گریه کنید، بخندید! تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
مناطق تحت پوشش رايتل تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
گالری عکس سه بعدی 2 تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
ایجاد رمز روی پوشه ها تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1391
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 101
کل نظرات کل نظرات : 59
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 21

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 45
باردید دیروز باردید دیروز : 8
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 45
بازدید ماه بازدید ماه : 123
بازدید سال بازدید سال : 1,216
بازدید کلی بازدید کلی : 106,601

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.164.198.240
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir
javahermarket